Vydejte se do zajímavých míst zdejšího okolí!

Rekreační využití v Šatově

Malovaný sklep v Šatově

Malovaný sklep v Šatově
Překrásný vinný sklep vyzdobený plastickými malbami lidového umělce je vyhloubený v pískovcovém svahu nad Šatovem. Víno se zde kupodivu nikdy nevyrábělo ani neskladovalo. Pravděpodobně měl od počátku sloužit jako soukromá vinárna a místo k příjemnému posezení.

Areál československého opevnění Šatov

Areál československého opevnění Šatov
Areál československého opevnění v Šatově s pěchotním srubem MJ–S 3 Zahrada se nachází na jižním okraji městyse Šatov. Veřejnosti přístupný objekt stálého těžkého opevnění je unikátní svým plánovaným využitím československou armádou po druhé světové válce při předpokládaném vypuknutí tzv. studené války.

Tenisový kurt TJ Tatran Šatov

Tenisový kurt TJ Tatran Šatov
Přímo v Šatově se nachází sportovní areál TJ Tatran Šatov, ve kterém se nachází viceúčelové hřiště na tenis, malou kopanou či nohejbal. K dispozici je i umělé osvětlení.

Vinařská pohotovost – každý den otevřený sklípek s možností ochutnávky

Vinařská pohotovost Od 25.5. do 8.10. si každý týden místní drobní vinaři střídají službu pro vás. Tím se snažíme zaručit vám alespoň jeden otevřený sklípek drobného vinaře, který vás rád obslouží a nalije vám skvělá vína.

Národní park Podyjí

Národní park Podyjí
Národní park Podyjí se nachází 2km od našeho ubytování. Naleznete zde několik desítek kilometrů krásných cyklostezek, nepřeberné množství romantických vyhlídek či degustační stánek na jedné z nejznámnějších vinic- Šobes, který provozuje firma Znovín Znojmo.

Moravský sklípek – archiv vín

Moravský sklípek – archiv vín
Moravský sklípek se nachází pouhých 100 metrů od našeho penzionu. Ve svých spletitých chodbách skrývá stovky privatních boxů, kde vína zrají i několik desítek let. Součástí Moravského sklípku je také restaurace.

Celoroční vinařské akce v Šatově – viz. kalendář akcí

Celoroční vinařské akce v Šatově
Po celý rok si pro Vás místní vinaři ze Šatova připravují mnoho vinařských akcí- pro více informací nahlédněte do kalendáře akcí na našich stránkách.

Putování po sklepích a vinicích a další akce Znovínu Znojmo

Putování po sklepích a vinicích a další akce Znovínu Znojmo
Putování po archivních sklepích Znovínu, Ochutnávka procházka časem v Louckém kláštěře,
Znovínský košt vín, Den Znovín Walkingu, Festival VOC Znojmo, Putování po vinicích znojmeska a další krásné akce si pro Vás připravuje Znovín Znojmo. Naše ubytování je svou blízkou polohou jasnou volbou.

Freeport & Excalibur city Hatě

Freeport & Excalibur city Hatě
Pár kilometrů od Šatova se nachází velké outletové centrum Freeport, dále nákupní centrum Excalibur city nebo Merlinův dětský svět, kde si užijí spousty zábavy vaše děti.

Kam za zábavou ve Znojmě

Znojemský hrad

Znojemský hrad
Na západním okraji městského centra ve Znojmě se nachází Hradní ulice s hradním komplexem. Hrad samotný zaujímá ostrožnu nad soutokem Dyje a Gránického potoka ve Znojmě. Součástí hradního komplexu je také známá rotunda svaté Kateřiny

Kostel sv. Mikuláše

Kostel sv. Mikuláše
Výrazná znojemská dominanta zasvěcena patronu kupců a hojnosti, vás štědře odmění nejen svou krásou, ale i půvabným výhledem na Znojemskou přehradu.

Rotunda sv. Kateřiny

Rotunda sv. Kateřiny
Rotunda je jedním ze symbolů české státnosti. Jedná se o unikátní stavbu románské rotundy, která je jedinou zcela dochovanou památkou přemyslovského knížecího hradu jako součást opevnění jižní hranice Moravy.

Turistický vyhlídkový vláček

Turistický vyhlídkový vláček
Jeho trasa vede historickou částí města, kde během 90 minut projede trasu po nejzajímavějších částech a památkách města. Má celkem 8 zastávek, začátek a konec trasy je na Dolním náměstí. Vystoupit a nastoupit lze na kterékoliv zastávce. Vláček jezdí celou turistickou sezónu a má pravidelný jízdní řád vyvěšený na každé zastávce, kde je i mapka celého okruhu.

Degustační stánek Rajská zahrada

Degustační stánek Rajská zahrada
Degustační altán v Rajské vinici pak Vinařství LAHOFER otevřelo pro veřejnost vloni. Kamenný domek stojí uprostřed obnovené funkční historické vinice přímo u centra města Znojma pod chrámem sv. Mikuláše a nad údolím řeky Dyje se znojemskou přehradou. Návštěvníci tu mohou sledovat vývoj vinohradu se třemi odrůdami vinné révy zařazenými do apelačního systému VOC Znojmo.

Loucký klášter

Loucký klášter
Vřelého přijetí se vám dostane i v premonstrátském klášteře v Louce u Znojma, který byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě. Nachází se zde prodejní místo Znovínu Znojmo a zároveň se zde konají časté akce s vinnou tématikou.

Radniční věž

Radniční věž
Radniční věž ve Znojmě je považována za symbol tohoto města. Byla postavena v letech 1447 – 1448 stavitelem Mikulášem ze Sedlešovic. Její výška činí 79,5 m a z ochozu lze dohlédnout na město

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí
Znojemské podzemí je labyrint proplétajících se podzemních chodeb, místy až čtyřmi patry nad sebou, o celkovém rozsahu cca 25 km. Podzemní síť chodeb dodnes udivuje důmyslně budovanými větracími šachtami, kouřovody a studnami. Do tajemna můžete nahlédnout na prohlídkové trase až s hororovým laděním.

Městská plovárna Louka Znojmo

Městská plovárna Louka Znojmo
Městskou plovárnu Louka najdete v atraktivním prostředí v blízkosti Louckého kláštera v jižní části města Znojma. Kapacita plovárny je 2450 návštěvníků. Plovárna nabízí i noční koupání!

Výlet do Rakouska

Retz – historické centrum

Retz – historické centrum
Asi deset minut jízdy autem vám bude stačit abyste dorazili do Retzu, který se nachází v Rakousku. Obdivovat můžete krásné náměstí s kašnou a vyhlídkovou věží nebo ochutnat vína ve zdejších vinotékách.

Zážitkový vinný sklep v Retzu

Zážitkový vinný sklep v Retzu
Objevte v podzemním labyrintu města Retz největší historický vinný sklep Rakouska: 21 km dlouhý a až 25 m hluboký. Od založení města v roce 1279 „zakopávají“ občané Retzu do 30 m široké vrstvy mořského písku svůj drahocenný poklad – víno z Retzu. Prohlédněte si mohutné prostory zážitkového sklepa v Retzu!

Větrný mlýn Retz

Větrný mlýn Retz
Jako jediný rakouský provozuschopný větrný mlýn zde stojí již od roku 1853 sebevědomě uprostřed vinic, vysoko nad Retzem a natahuje své rozložité lopatky větru. Součástí je stylová restaurace, vinařství a krásný výhled.

Laa an der Thaya – termální lázně

Laa an der Thaya – termální lázně
Známé rakouské lázně, které můžete celoročně navštívit v Dolním Rakousku (Niederösterreich). Rozprostírají se na 7 800 m2 a nabízí komplexní nabídku lázeňských a relaxačních služeb s kapacitou pro 1 050 návštěvníků. Ročně je navštíví 400 tisíc hostů a více než 100 tisíc jich je z České republiky a ze Slovenska.

Vídeň – 1h autem

Vídeň – 1h autem
Chcete navštívit hlavní město rakouska Vídeň? Svou blízkou polohou je naše ubytování velice vhodné pro jednodenní výlet pro návštěvu Vídně.

Wachau – 1h autem

Wachau – 1h autem
Pokud chcete okusit i jiná než moravská vína ze Šatova určitě doporučujeme vyrazit do nedalekého Wachau. Nachází se zde několik úchvatných vinařství produkují světová vína.Velice krásná je plavba trajektem po řece Dunaji.

Další místa poblíž

Vodní mlýn ve Slupi

Vodní mlýn ve Slupi
Dějiny vodního mlýna jsou úzce spojeny s vývojem rozsáhlého krhovicko-jaroslavického vodního náhonu, který po staletí spoluutvářel vodní poměry povodí Dyje na hranici Moravy a Rakouska. Mlýn se čtyřmi funkčními vodními koly patří mezi nejvýznamnější a architektonicky nejpozoruhodnější objekty u nás.

Heiligenstein – Svatý kámen, poutní místo

Heligenstein
Energie to je Heiligenstein. Kultovní celek Svatý Kámen v Mitterretzbachu tvoří v současnosti několik objektů, které zde postupně vznikaly v různé době – nejstarším prvkem je místovitý kámen. Později zde byl postaven kostelík Panny Marie na kameni.

Vranov nad Dyjí – zámek, přehrada

Vranov nad Dyjí – zámek, přehrada
Ať už přijedete do Vranova z kteréhokoliv směru, na první pohled vás uchvátí impozantní pohádkový zámek na vysoké skále. Na březích Dyje pod ním se rozložilo malebné městečko, odkud vás v letních měsících vyhlídkový vláček doveze přes hráz Vranovské přehrady až na oblíbenou pláž.

Hrad Bítov

Hrad Bítov
Jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů na českém území je hrad Bítov. První písemné zmínky o hradu pochází z počátku 11. století. Hrad leží v malebném kaňonu tzv. Moravského Švýcarska u Vranovské přehrady, zbudované v r. 1935.

Hrádek Lampelberg

Hrádek Lampelberg
Lampelberg leží na zelené značené turistické stezce spojující tento vinný hrádek a malebné terasové vinice v jeho okolí se sklepními uličkami v Šatově, Chvalovicích a Hnanicích a pokračuje až na vinici Šobes. Z vyhlídkové terasy na Lampelbergu je pak překrásný výhled až do nedalekého sousedního Rakouska.

Jelení farma

Jelení farma
Chcete zažít krásu Jihomoravského kraje na samém pomezí českorakouské hranice, poznat kouzelná zákoutí Národního parku Podyjí či vinařských stezek? Přijďte si prohlédnout jeleny i laně, u nás je uvidíte z jednoho metru a přijdou sami za vámi!
rezervace